Dříve než uslyšíme Boží slovo
A budeme slavit eucharistii,
Litujme svých hříchů.
Vyznávám se všemohoucímu Bohu
A vám všem,
Že často hřeším myšlením,
Slovy i skutky a nekonám,
Co mám konat :
Je to má vina,
Má veliká vina.
Proto prosím
Matku Boží, Pannu Marii,
Všechny anděly a svaté
I vás, bratři a sestry,
Abyste se za mě
U Boha přimlouvali.
Smiluj se nad námi, všemohoucí Bože,
Odpusť nám hříchy
A doveď nás do života věčného.